Pozostałe

Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
51 lat ago

Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby

Meble na wymiar oraz drzwi przesuwne, czyli aranżacja garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być duża, żeby zdołać bez problemu zmieścić w niej rzeczy oraz zachować odpowiedni ład. Swoją rolę będzie spełniać ona równie dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. W takiej sytuacji bardzo dobrze nadadzą się drzwi przesuwne, by odizolować garderobę od sypialni.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Wnętrze garderoby zależy głównie od tego, co zamierzamy tam przechowywać. Zależnie od rodzaju posiadanych ubrań, powinniśmy podjąć decyzję, czy w swoich meblach powinno być wiele drążków z wieszakami, szuflad lub może regałów. Pod uwagę należy wziąć też ewentualne niezbędne miejsce na jakieś sprzęty, jak np. deska do prasowania czy żelazko.

W sytuacji, gdy garderoba nie będzie zajmować dużo miejsca, dobrym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. W ten sposób zwiększymy dostępną przestrzeń na odzież, jak i różne dodatki. Bardzo dobrą decyzją są meble na wymiar produkowanych przez firmę Komandor, która znana jest z dużych szaf ubraniowych. Pojemna szafa narożna też jest dobrym wyborem, a także zwiększy ilość miejsca na swoje ubrania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejnym sposobem, który umożliwi zwiększenie przestrzeni użytkowej w swojej garderobie będzie wstawienie drzwi przesuwnych. Będzie to samodzielny pokój. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do uchylenia tradycyjnych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można też postawić na drzwi przesuwne na wymiar, które oferowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie dobrane meble to nie wszystko. Bardzo ważne jest także właściwe oświetlenie garderoby. Bardzo ważne jest, aby światło dotarło do wszelkich zakamarków pokoju. Jeśli dysponujemy sporą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, należy też zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Najkorzystniejszym wyborem będą LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy oraz bez problemu możemy je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie można nie pamiętać jest lustro. Duża tafla nie tylko pomoże zwiększyć optycznie pokój, ale też umożliwi nieograniczone oglądanie się w trakcie wybierania ubrań. W przypadku niewielkiego pomieszczenia można zastąpić lustro stojące wiszącym. W takiej sytuacji warto wybrać kupno szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Przeczytaj także inne nasze artykuły:

admin Administrator