Fazy uzależnienia od alkoholu

Nowy komfort snu na sprężynach 3D
Nowy komfort snu na sprężynach 3D
51 lat ago

Nowy komfort snu na sprężynach 3D

Nowy komfort snu na sprężynach 3D
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Rzadko jest tak, że udaje się ulepszyć coś, co od dziesięcioleci pozostaje niezmienne, dobrze znajome i wręcz oczywiste dla każdego. Nie codziennie udaje się wynaleźć od nowa coś tak podstawowego jak… sprężyna.

A jednak tak właśnie stało się ostatnimi laty w przemyśle sypialnianym. Pojawiły się ultranowoczesne, zupełnie niepodobne do bardziej tradycyjnych poprzedniczek sprężyny 3D, stanowiące bazę do budowy komfortowych materacy do spania, których walory konkurować mogą śmiało z dotychczas niedoścignionymi w komforcie materacami wysokoelastycznymi lub lateksowymi.
Czym charakteryzuje się sprężyna 3D?

Przede wszystkim nie jest to sprężyna wykonana że stali, ale z lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jakby tego było mało, sprężyna 3D, gdy ją maksymalnie ścisnąć, potrafi całkowicie się spłaszczyć.

Jednak prawdziwa siła takich sprężyn kryje się w sposobie ich pracy: otóż sprężyny 3D potrafią zginać się nie tylko w pionie, ale po skosie pod różnymi kątami. Dzięki temu materac wyprodukowany na bazie takich sprężyn pracuje bardziej efektywnie, dopasowuje się do ciała leżącego na nim człowieka w bardziej precyzyjny sposób i jest przez to zdecydowanie wygodniejszy.

Lepsze parametry sprężyn nowego rodzaju i szersze spektrum ich pracy przekładają się bezpośrednio na zadowolenie użytkowników. Bo tylko pomyśl: zamiast prostej i ograniczonej pracy góra – dół, mamy tu wielokierunkowe, swobodne ugięcie, ograniczone praktycznie jedynie poprzez kształt napierającego na sprężyny ciała. Jako, że sprężyny nie łączą się ze sobą w materacach, których stanowią bazę, a każda pracuje oddzielnie, daje to doskonały efekt i jest przyjazne dla kręgosłupa, który zostaje solidnie podparty, a co najważniejsze, to podparcie jest odpowiednie na całej jego długości.

Związane jest to z tzw. elastycznością punktową, a więc zdolnością materacy 3D do uginania się jedynie precyzyjnie w punktach ucisku, bez przenoszenia ugięć na obszary o większej powierzchni.

Przeczytaj także inne nasze artykuły:

admin Administrator